Hlavní obsah
Tesly Model 3 v areálu výrobního závodu v Šanghaji Foto: Profimedia.cz

Tesla začne čínský Model 3 vyvážet do Evropy

Americký výrobce elektromobilů Tesla bude od sklonku tohoto měsíce svůj sedan Model 3 vyráběný v čínské Šanghaji vyvážet na evropský trh. Automobilka o tom v pondělí informovala prostřednictvím sociální sítě WeChat.

Tesly Model 3 v areálu výrobního závodu v Šanghaji Foto: Profimedia.cz
Tesla začne čínský Model 3 vyvážet do Evropy

Model 3 bude podnik exportovat do více než deseti zemí včetně Německa, Francie, Itálie a Švýcarska. Továrna Gigafactory 3 na okraji Šanghaje, první závod Tesly mimo území Spojených států, začala auta na místní trh dodávat na začátku letošního roku.

Tento rok má závod v plánu vyrobit 150 000 elektrických aut. Tesla v září prodala v Číně, tedy na největším automobilovém trhu světa, 11 000 vozů. Automobilka se chystá v Šanghaji rozšířit výrobní kapacitu a produkovat zde též sportovně-užitkový Model Y.

Agentura Reuters již minulý měsíc informovala, že Tesla bude vozy vyrobené v Číně vyvážet na asijské a evropské trhy. Z asijských jmenovala Japonsko a Hongkong.

Z čínských závodů se do Evropy dováží více modelů různých značek. Například limuzína Volvo S90. V plánu je to například i u elektrického SUV BMW iX3.

Příští rok i z Berlína

Hlavní závod Tesly se nachází v americkém městě Fremont ve státě Kalifornie. Zaměstnává přes 10 000 lidí. Rozkládá se na ploše 51 hektarů, ale potřebám rychle rostoucí společnosti už nestačí. Tesla musela u závodu vybudovat dva improvizované přístřešky.

Tesla nyní buduje nedaleko německého Berlína svou první továrnu v Evropě. Závod označovaný jako Gigafactory 4 by měl začít vyrábět v roce 2021 a ročně by jej mělo opustit kolem 500 000 aut. Firma tam chce vyrábět Model Y, Model 3 a také pohonné systémy a baterie.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků