Hlavní obsah
McLaren Grand Tourer Foto: McLaren 3x

Nový McLaren prý bude auto pro každý den

Pokud někdo chce McLaren, musí si počkat hodně dlouhou dobu, než mu za neuvěřitelné peníze auto udělají. To McLaren Grand Tourer bude o něco levnější, méně ultimativní a také by se měl vyrábět mnohem rychleji.

McLaren Grand Tourer Foto: McLaren 3x
Nový McLaren prý bude auto pro každý den

McLaren ví, že jeho auta jsou špičková. Ovšem také má problém s tím, že se musí spokojit jen s omezeným počtem zákazníků, a ti, i když jsou extrémně movití, přece jen mohou utratit jen určité množství peněz. Víc zákazníků znamená víc peněz. Navíc spousta z nich chce auto na každý den. Nebo alespoň na víkendy. To třeba McLaren 570S je spíš na okruhy.

McLaren 570S Coupé (2015)

Foto: McLaren

A tak už 30. dubna shodí kamufláž nový model Grand Tourer. Ano, bude to auto pro komfortní, i když stále sportovní jízdu. Pod kapotou bude přeplňovaný vidlicový osmiválec, a ten zajistí, že výkonu bude stále dost. V jakékoli situaci.

McLaren Grand Tourer

Foto: McLaren

Auto bude tradičnější. Bude se spíš podobat Ferrari nebo podobným druhům vozidel než speciálům, jakých je v současném portfoliu britské značky aktuálně plno.

Teď auto míří po vlastní ose ze španělského vývojového centra v Barceloně do britského výrobního centra ve Wokingu, aby dokázalo, že i McLaren je auto pro používání na dlouhé trasy (zde přes 1600 km). Samozřejmě že k tomu bude zapotřebí i nějaké vybavení. S sebou si tedy posádka veze vše, co potřebuje - v kufru auta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků