Hlavní obsah

Velká SUV jsou pro spoustu lidí trnem v oku a nemusí jít jenom o radikální ekology. Většina automobilek v posledních měsících "chrlí" také kompaktní sportovně užitková auta a jedním z nich je i BMW X1. V Paříži se ukázal jako koncept, ale o sériové výrobě už je rozhodnuto. Začne příští rok.

BMW X1 - koncept malého SUV

Vzhledově si tohle malé BMW snadno zařadíte do výrobního programu mnichovské automobilky – přední maska s typickými ledvinkami a vzadu protáhlé zadní světlomety s „vystrčeným“ víkem kufru a zkoseným oknem.

:. Typické BMW? Jak se to vezme. V dnešní době používá podobný tvar zadních světlometů kdekdo. Foto: BMW

Jak je u BMW typické, nová X1 by se měla zaměřit na skvělé jízdní vlastnosti na běžné silnici, díky připojitelnému pohonu 4x4 by jejich majitelé neměli mít problém při horších adhezních podmínkách. Jízda v terénu je pro X1, stejně jako pro větší SUV od BMW, předem vyloučena.

:. Model X1 se dočká sériové výroby. Už za rok. Foto: BMW

Z „pseudoterénních“ modelů už bavorská automobilka vyrábí X3, X5 a X6. Nová X1 se v produkční verzi představí v září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Sériová výrobce začne zanedlouho poté.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků