Hlavní obsah

Myslete na jídlo a odnaučíte se mlsat

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

LONDÝN

Řada hubnoucích to dobře zná, veškeré snahy dodržovat dietu pokaždé zhatí sžíravý pocit chutě na něco dobrého. Přitom stačí málo - vždy, když na člověka přijde nutkání něco si dát, měl by začít intenzivně myslet na poslední pozřené jídlo. Nutkání dopřát si další laskominu se tak údajně výrazně sníží.

Foto: Profimedia.cz

Mnoho žen se nedokáže ubránit mlsání a přibývají pak na váze.

Článek

Tým britských expertů přišel na to, že stačí jen velmi málo a touhu po dobrotách lze oslabit, takže člověk sní nakonec mnohem méně.

Většina dietologů a obezitologů přitom doporučuje hubnoucím, aby při hříšných myšlenkách na jídlo začali myslet rychle na něco jiného, hezkého, co by jejich nutkání k pojídání dobrot rozptýlilo. Také se doporučuje rychlá chůze, čištění zubů nebo telefonát kamarádovi.

Experti z University of Birmingham ovšem tvrdí, že opak může být mnohem účinnější. Opakem míní usilovné vzpomínání na poslední pozřené jídlo. Pokud na něj člověk intenzivně myslí, jeho chuť na sladkosti a jiné drobné laskominy se výrazně sníží.

Myslete na oběd, který jste už snědli

Doktorka Suzanne Higgsová ve své studii sledovala skupinu studentek, která pravidelně obědvala. Po jedné či třech hodinách jim pak nabízela svačinku v podobě sušenek. Po drobné ochutnávce měla polovina žen myslet usilovně na svůj oběd. Všechny dobrovolnice pak mohly dostat libovolné množství sušenek.

Po hodině od oběda většina žen snědla jen velmi málo sušenek. Ale po třech hodinách od oběda už byly výsledky obou skupin studentek výrazně odlišné.

Ženy, které byly vyzvány, aby si vzpomněly na svůj oběd, snědly jen velmi málo sušenek, ale druhá skupinka, která měla za úkol vzpomínat na cestu do práce a nikoli oběd, spořádala všechny nabízené sušenky.

Reklama

Související témata:

Související články

Dieta dokáže odhalit kvalitu partnerského vztahu

Dieta může mít dvojnásobně pozitivní i dvojnásobně negativní výsledek. Změna jídelníčku a životního stylu totiž prověří nejen nadbytečná kila, ale také kvalitu...

Štíhlost je v genech

Někdo přibere už při pomyšlení na dobré jídlo, zatímco jiný do sebe lopatou hází nemožné kombinace a přesto připomíná hladovějícího jogína. Podle izraelských...

Výběr článků

Načítám