Hlavní obsah

Muži se špatným srdcem se prý nemusí striktně vyhýbat sexu

Sexu se muži s chronickým selháním srdce bát nemusejí. A to i přesto, že se dosud vědci obávali, že pohlavní styk může být příliš velkou zátěží pro srdce. Podle odborníků z Mayo Clinic sex naopak může srdci prospívat, tedy pokud se dotyčný nepouští zrovna do erotické gymnastiky.

Muži se špatným srdcem se prý nemusí striktně vyhýbat sexu

Problémem však většinou je, že muži s chronickými srdečními problémy mohou ztratit zájem o sex kvůli únavě, depresi a vedlejším účinkům léků. Mnozí z nich se také obávají, že by sexem svému srdci ještě více ublížili.

Odborníci posbírali data z několika výzkumů a klinických testů chronického selhání srdce, sexuální aktivity a sexuálních funkcí a zjistili, že maximální srdeční tep během soulože je nižší než maximální tep, kterého srdce dosahuje při běžných denních aktivitách, jako jsou chůze do schodů, procházka či úklid bytu.

Muži s chronickým selháním srdce až v 70 procentech případů zaznamenají poruchu erekce. To souvisí nejčastěji s faktem, že méně cvičí, nebo mají problémy s krevním oběhem, následkem čehož dojde k omezení průtoku krve v penisu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků