Hlavní obsah
Tukové buňky jsou díky speciálnímu přístroji zabity nízkou teplotou a tělo je následně odbourá a vstřebá. Foto: Profimedia.cz

Liposukci brzy nahradí hloubkové zmražení tukových buněk

Není to tak dlouho, kdy liposukce zažívala doslova boom. Ženy si nechávaly odsávat tuk téměř po celém těle. Jelikož se jednalo o vcelku bolestivou záležitost a hlavně operační zákrok, vědci začali hledat i jiná řešení, která by tuto metodu plně nahradila. Na trhu existuje velké množství nejrůznějších laserů, vakupresurních přístrojů a úplnou novinkou je pak přístroj CoolSculpting, který dokáže odstranit tuk díky hloubkovému zmrazení.

Tukové buňky jsou díky speciálnímu přístroji zabity nízkou teplotou a tělo je následně odbourá a vstřebá. Foto: Profimedia.cz
Liposukci brzy nahradí hloubkové zmražení tukových buněk

Tukové buňky jsou tak zabity nízkou teplotou a tělo je následně odbourá a vstřebá. Novinka přichází z USA do Británie, kde ji nabízejí na londýnských klinikách plastické chirurgie.

Nová metoda ošetření je méně bolestivá, nevyžaduje celkovou anestezii a co víc, stojí zhruba čtvrtinu ceny liposukce. V Londýně za ošetření strojem CoolSculpting zaplatí klienti 800 liber – asi 23,5 tisíce korun.

Rychlé a bezbolestné

Zákrok trvá hodinu až dvě, je neinvazivní, tedy nedochází při něm k otevřenému poranění a navíc využívá fyziologických vlastností tkání. Tukové buňky jsou totiž poškozeny a odumírají mnohem dříve než kožní a svalové buňky. Takže po aplikaci chladové terapie jsou zničeny tukové buňky, ale kožní a svalové zůstávají bez poškození.

Stroj vyvinuli vědci z kalifornské společnosti Zeltiq a po tříletém testování se tento měsíc dočkali schválení od amerických úřadů. Stroje tak mohou putovat i do zbytku světa.

„Jedno ošetření je dost na to, aby zcela odstranilo křídla lásky. Větší pivní břich potřebuje asi dvě ošetření,“ tvrdí majitel společnosti Zeltiq Mitchell Levinson.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků