Hlavní obsah

Hormonální léčba po menopauze zlepší milostný život

Hormonální léčba podávaná ženám po skončení menopauzy nezlepší mentální funkce, ale výrazně podpoří libido a sexuální život ženy. Pro lepší paměť je potřeba začít s hormonální léčbou již na počátku menopauzy.

Hormonální léčba po menopauze zlepší milostný život

Výzkum účinků hormonálních léků u 180 zdravých žen testovala profesorka Pauline Makiová z University of Illinois. Po čtyřměsíčním podávání medikamentů nebo placebo tablet testovali experti u dobrovolnic mentální funkce, ale zjišťovali také, jak se mění jejich náhled na sex a zájem o něj.

Výsledky byly jednoznačné: hormonální léčba, s níž se začne po ukončení menopauzy, již nemá žádný příznivý vliv na paměť a mentální funkce. Ale výrazně zvyšuje chuť na sex a zlepšuje sexuální život ženy.

"Tyto výsledky jsou podobné s předchozími studiemi, které naznačovaly, že hormonální léčba má minimální vliv na paměť ženy, když je podávána až několik let po menopauze," potvrdila Makiová. "Úroveň zájmu o sex se u žen na hormonální léčbě zvýšila o 44 procent. Vzrost také počet myšlenek týkajících se sexu o 32 procent, ve srovnání s kontrolní skupinou," dodala Makiová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků