Celkem tři čtvrtiny cereálií pro děti obsahují množství cukru, které rozhodně tělu neprospívá. Pětina druhů cereálií obsahuje nadměrné množství soli a sedm procent výrobků zase oplývá nasycenými tuky.

Tak například sto gramů cereálií Kellog´s Coco Pop Straws obsahuje 34 gramů cukru, to je stejné jako by člověk snědl dvě tyčinky Kit Kat. Přitom právě cereálie Kellog´s patří mezi nejprodávanější druhy na celém světě. V České republice je velmi oblíbený Nesquik cereálie, podle výrobce sto gramů těchto cereálií obsahuje 38 g cukrů (doporučená dávka na 1 snídani je ale pouze 30 g cereálií) .

Hlavním problémem dle odborníků je ten fakt, že lidé jedí tyto pochoutky ne pouze k snídani, pro které jsou tyto cereálie určeny, ale během celého dne. Ráno, jako start do nového dne patří cereálie svým složením k lepším variantám snídaně (obsahují vlákninu a spoustu minerálů), nicméně během dne jsou brány díky vyššímu obsahu kalorií shodně jako jiné cukrovinky.

V současné době je na trhu velký výběr těchto cereálií. Lidé by si měli mezi nimi vybírat a hledět nejen na výbornou chuť, ale také na jejich složení.