Podle doporučení lékařů by lidé z obav, že jim bude špatně, neměli cestovat nalačno. Asi hodinu před odjezdem by si cestovatelé měli dát slané pečivo nebo jablko a během cesty by měli jíst po malých dávkách. Při výběru občerstvení je lépe vyhnout se plynotvorné stravě a šumivým nápojům. Nevhodná jsou také jídla tučná a těžko stravitelná. Osvědčilo se pití chlazené ovocné šťávy. Od potíží pomáhají i speciální léky proti kinetóze.

U dětí je možno ovlivnit rozvoj obtíží i psychicky. Rodiče by je neměli dopředu strašit tím, že jim zase bude na cestě špatně. Pokud vypravují dítě na samostatnou cestu autobusem, měli by ho posadit dopředu blízko řidiče, aby si dítě včas řeklo o zastavení.

Pokud rodiče cestují s dítětem společně autem, měli by dělat častější zastávky, aby se dítě nadýchalo čerstvého vzduchu, a měli by potomka při jízdě něčím zaměstnat. Některé rodiny si zpívají, jiné hrají třeba slovní fotbal. Stačí ale i obyčejné popovídání si. To vše může pomoci k tomu, že dítě na nevolnost zapomene.