Například ten, kdo se udržuje fit, si lépe zachová nebo případně obnoví sexuální výkonnost a v ložnici je tak spokojenější. Špatná kondice může naopak vést k různým sexuálním potížím.

Experti z Harvard School of Public Health, kteří zkoumali na 31 000 mužů, přišli na to, že u těch, kteří jsou fyzicky aktivní, je o třetinu nižší riziko vzniku poruchy erekce.

Pravidelné sportování je ovšem v sexuální oblasti ku prospěchu i ženám. Odborníci z jedné univerzity v Kanadě zjistili, že 20 minut cvičení stačí na to, aby takto aktivní ženy měly ze sexu větší potěšení než ty necvičící.

Kdo sportuje, lépe v noci spí a snáze si odvyká kouření

Kdo sportuje, ten si také v noci lépe pospí, připomněli fyziologové. Odpolední cvičení vede k rychlejšímu usínání a hlubšímu spánku. Příliš vyčerpávající fyzická aktivita před spaním však může mít zcela opačný efekt.

Žádný výzkum ale zatím spolehlivě neurčil, kdy je z tohoto hlediska na cvičení nejlepší doba.

Díky vzestupu adrenalinu a úlevě od stresu při tělesné aktivitě se vyznavači nikotinu mohou snáze odnaučit kouřit, protože tento stav je podobný pocitu při kouření cigarety.

Pracující s fyzičkou jsou výkonější

Pravidelně cvičící lidé mají z dlouhodobějšího hlediska svěžejší paměť, z krátkodobého hlediska jsou kreativnější a dokážou rychleji reagovat. Studie zveřejněná v časopise Nature ukázala, že u seniorů, kteří se třikrát týdně alespoň 45 minut procházeli, se výrazně zlepšily mentální schopnosti, jež se s věkem snižují.

Podle jiného výzkumu jsou fyzicky zdatní zaměstnanci na konci pracovní doby o 12,5 procenta výkonnější než jejich nesportující protějšky.