Krátkodobý oživovací program je velmi jednoduchý. Jeho první krok spočívá v důkladném vyčištění zubů a vypláchnutí ústní dutiny, nejlépe pomocí pasty a vody s příchutí máty. Poté nám prospěje střídavé osprchování nohou horkou a studenou vodou. Marné není ani použití masážní vaničky na nohy.

Další povzbuzení přinesou esenciální oleje. Trošku mátového nebo levandulového rozetřeme do dlaní, zavřeme oči a necháme působit jejich vůní.

Místo povzbuzující kávy je lepší vypít sklenici ovocné šťávy nebo černého čaje s citrónem. Osvědčuje se i několik doušků vína. Pár kapek citrusové toaletní vody nanesené na vnitřní zápěstí a do loketních jamek proces odstranění únavy završí. Postačí rovněž potření citrónovou šťávou.

Pokud máme času trošku více, pomáhá krátký odpočinek. Lehneme si, dáme nohy výš než hlavu a pak už se jen plně soustředíme na hluboké a rytmické dýchání. Ještě lepší by samozřejmě byla svižná procházka.

Ze všeho nejtěžší bude se k relaxaci donutit. Kdo si na ni ale zvykne a zařadí ji do svého každodenního programu, zaznamená vyšší výkonnost a také menší problémy se spánkem.