Galatíkovou pronásledovaly zdravotní problémy již delší dobu. Před třemi lety jí lékaři poprvé diagnostikovali plicní nádor, tehdy i nyní se ocitla v péči profesora Pavla Pafka, který operoval i exprezidenta Václava Havla. Loni na podzim podstoupila Galatíková náročnou výměnu kolenního kloubu a začátkem letošního roku byla léčena na kardiologickém oddělení pražské nemocnice Na Homolce pro extrémně vysoký krevní tlak.

Galatíková je členkou naší první scény, kde donedávna hrála v řadě inscenací - vynikající výkon podala mj. jako Linda v Millerově Smrti obchodního cestujícího, Delfská věštkyně v Orestei a především jako Mommo v monodramatu Bailegangaire. Před svým onemocněním hrála v inscenacích Prvotřídní ženy a Havlově Pokoušení.

Galatíková je rovněž skvělou dabérkou, popularitu získala především dabingem Annie Girardotové, s níž ji spojuje i stejný osud - také Girardotová se musela potýkat s rakovinovým onemocněním. Na rozdíl od Girardotové však Galatíková přestala již před třemi lety kouřit a intenzívně se angažovala v kampani proti šíření reklamy na tabákové výrobky.

Se závažným plicním onemocněním se během prázdnin vypořádával i další člen činohry pražského Národního divadla, herec Boris Rösner. Podle informací činohry ND se jeho stav již zlepšil natolik, že uvažuje o brzkém návratu na jeviště.