V člověku vzniká dilema, které nepůsobí dobře na psychiku. Čerstvé poznatky je řeší ve prospěch čokolády, ovšem v souvislosti s menší konzumací jiných kaloricky vydatných, avšak takzvaně prázdných potravin.

Kakao totiž obsahuje více než čtyři stovky organických sloučenin, z nichž značná část kladně ovlivňuje jak zdraví fyzické, tak psychické. A právě druhý aspekt vysvětluje, proč čokoládu milují hlavně ženy, kterým se připisuje větší nervová labilita než mužům. Nejintenzívněji po ní touží před menstruačním cyklem.

Někteří odpůrci čokolády tvrdí, že je návyková. Zastánci naopak dokazují, že i když se v jejím složení najdou některé euforizující látky, není to v takovém množství, aby na ně mohla vzniknout závislost.

Víme, že kakao má určité biochemické vlastnosti, působící na tvorbu serotoninu, endorfinu a fenylethylaminu, které ovlivňují náladu. Když je jich v organismu málo, pociťujeme větší pesimismus a naopak. Prospěšnost jí tedy nelze upřít, ale...

Jako náhradní řešení se nabízí větší využívání odtučněného kakaového prášku. Místo tabulky čokolády raději sáhneme po šálku kakaového nápoje s vhodným sladidlem.