K omezení akné napomůže i zdravá strava. Na akné se totiž může podílet také nadměrná konzumace čokolády, sladkých limonád a hamburgerů. Jestliže pacient přejde na zdravější stravu, je to první krok k léčbě choroby. Také stres je jedním z jejích hlavních zdrojů.

Jak v pondělí řekla Právu doktorka Hana Adamcová, primářka Medical Laser Centrum v Praze, vedle mastné pleti se na rozvoji akné podílejí i bakterie, porucha rohovění kůže a svůj vliv má i dědičnost. Jestliže oba rodiče trpí akné, pak z padesáti procent i jejich potomci budou mít stejnou chorobu.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Trápí vás akné?

Vyústěním akné je pak uher. Většina mladistvých touto nemocí trpí i psychicky, protože je nevzhledná a vyskytuje se na místech dobře viditelných, zejména v obličeji.

Nikdy bychom se neměli snažit mastnou pleť drasticky vyčistit přípravkem s alkoholem. Když se totiž násilně pleť odmastí, za dva dny se maz tvoří výrazněji a nemoc se může prohloubit. K léčbě se používá vedle hormonů na akné i chirurgická léčba, fyzikální terapie pomocí vysokých nebo nízkých teplot, využití laseru a rozšířená je i chemická léčba ovocnými kyselinami.