Devatenáctiletý potomek anglické královské rodiny dokumentární snímek natočil během svých ročních prázdnin, které trávil v různých koutech světa, mimo Afriky také například v Austrálii. Některé záběry dokonce princ sám natočil vlastní příruční videokamerou.

"Harry se vydal do Lesotha, aby se tu přiučil něco o zemi, která je vystavena smrtelné nemoci a chtěl tu zjistit, jak může pomoci. Setkání s místními lidmi ho skutečně dojalo. Doufá, že jeho návštěva a nyní i film pomůže zvýšit povědomí a přísun peněz na řešení problémů, s nimiž se potýkají obyvatelé Lesotha," uvedl mluvčí místní charity.

Mladý Princ Harry pomáhá v boji proti AIDS

Hodinový pořad bude prolnutý také záběry z Harryho pobytu v africkém království. Princ se zde účastnil například stavby dětského domova pro osiřelé děti nebo pro děti nemocné AIDS. Podle posledních údajů je nakaženo virem HIV nebo již onemocnělo AIDS neuvěřitelných čtyřicet procent lesothské populace.

Podle údajů Spojených národů se průměrný věk v Lesothu pohybuje okolo dvaatřiceti let u mužů a osmatřiceti let u žen, přičemž více než sedmdesát procent obyvatel je nezaměstnaných.