Odborníci ze singapurské univerzity a z Institutu pro duševní zdraví a na podporu stravy se zaměřili na obyvatelky země. Upozorňují však, že výsledky platí i pro státy západního světa.

Z výsledků vyplývá, že nejvíce jsou ohroženy ženy a dívky ve věku od 12 do 26 let. Z této věkové skupiny jich trpí zažívacími problémy 7,4 procenta. Ty, které drží diety, jsou až pětkrát náchylnější k poruchám s přijímáním potravy než ostatní.

Falešný mýtus krásy

"Léčba zažívacích potíží je velmi náročná a často trvá až několik let," varuje profesor Ting Fei, který se na výzkumu podílel. "Výsledek navíc nemusí být vždy uspokojivý," dodává.

Většina žen se neustále snaží podobat falešnému mýtu hubené postavy, který však pro ně bývá nedosažitelný. S vlastním tělem nejsou spokojeny a nedokáží jej objektivně posoudit.

Sedmdesáti procentům žen s normální váhou připadá, že mají nadváhu. Přibližně devadesát procent respondentek, u nichž byla zjištěna podváha, se dále domnívá, že buď váží normálně, nebo si dokonce myslí, že jsou tlusté.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Trpíte problémy se zažíváním?