Játra jsou největší orgán lidského těla, a proto se při jejich nedostatečné prokrvenosti rychle zhorší stav celého organismu. Hrají důležitou roli:

  • nejen při zpracování nutrientů, tuků, ale i toxinů, které se dostanou do těla při konzumaci každodenní stravy,
  • mají na starosti srážlivost krve a výrobu proteinů.

Zákeřné onemocnění

Z počátku nemusí mít vůbec žádné nebo jen těžko pozorovatelné příznaky. Projevuje se například:

  • nevolností,
  • únavou,
  • ztrátou hmotnosti a chuti k jídlu.

Mnoho lidí se domnívá, že tyto příznaky jsou následkem celodenních stresů, proto je velmi těžké onemocnění v začínajícím stadiu diagnostikovat. Pozdější příznaky jsou už o něco lépe rozpoznatelné. Nejčastěji se dá pozorovat zežloutnutí bělma v oku a červenání dlaní. Poté už přicházejí závažnější symptomy, mezi které třeba patří:

  • otékání kloubů (zejména kotníků),
  • vytváření modřin na těle a krvácení,
  • postupné ukládání tekutiny v břiše (astices).

Při těchto závažných příznacích je třeba co nejdříve vyhledat lékaře a podstoupit vyšetření (ultrazvuk, biopsie). Pokud jsou výsledky pozitivní, je nezbytná okamžitá léčba.

Na vině není vždy alkohol

Konzumace alkoholu je samozřejmě jeden z nejspolehlivějších způsobů, jak dostat cirhózu jater. I když mnoho expertů se domnívá, že alkohol k cirhóze přispívá, ale sám ji nezpůsobuje. Mnohé výzkumy však prokazují, že může být získána i při - pro většinu lidí relativně nízké - konzumaci alkoholu.

Odborníci zjistili, že cirhóza se může vyskytovat i při konzumaci nižší než padesát gramů alkoholu na den pro muže a dvacet gramů na den pro ženy po dobu zhruba deseti až dvanácti let. Toto množství odpovídá v přepočtu asi jednomu půllitru vypitého piva denně. Češi, jako největší konzumenti piva na světě, tohoto čísla přesně dosahují.

Vznik cirhózy v játrech ovšem záleží i na jedinci, jeho snášenlivosti alkoholu a také na kvalitě nápoje. Cirhóza se proto může přihlásit až po delší době, u některých osob se ale nemusí projevit vůbec.