"Tuky jsou skutečně to nejhorší. A kouření věc ještě podtrhuje. Je zajímavé, že tyto dva hlavní rizikové faktory jsou mnohem horší u lidí do 50 let než nad 50 let," řekl v pondělí přímo z dějiště setkání profesor Petr Niederle, primář kardiologického oddělení pražské Nemocnice Na Homolce.

Dodal, že přitom nejde jen o cholesterol, ale o mnohem širší oblast, o tzv. nízkočásticové tuky v krvi. Ty získáváme z potravy a navíc si je tělo tvoří samo.

Vyvážená strava a pohyb riziko snižuje

Vědci sledovali 29 tisíc lidí z 52 zemí. Zjistili, že za dvě třetiny všech infarktů odpovídají pouze dva faktory, a to právě tuky a kouření. Dalšími riziky jsou vysoký krevní tlak, cukrovka, obezita, stres, nedostatečná konzumace ovoce a zeleniny a nedostatek pohybu.

Zajímavé zjištění je, že pitím malého množství alkoholu se riziko může o něco snížit. Studie také tvrdí, že u kuřáků je riziko infarktu trojnásobně vyšší než u nekuřáků.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Kouříte a jíte zároveň tučnou stravu?

Odborníci dále tvrdí, že nekuřáci, kteří jedí pravidelně ovoce a zeleninu, třikrát týdně cvičí a pijí malé množství alkoholických nápojů, snižují riziko srdečního selhání o 80 procent.