Třiadvacetiletá pracovnice ambulance si ve svém věku vypěstovala velmi nepříjemný zlozvyk. Během záchvatů hladu byla schopna zkonzumovat neuvěřitelné množství sladkostí.

Nadměrná kila na sebe nedala dlouho čekat a brzy mladá žena se svou váhou překročila hranici sto kilogramů. Ve chvíli, kdy se její váha blížila hodnotě 110 kilogramů, rozhodla se se svým zlozvykem a narůstajícími kily něco dělat.

Charlotte v době, kdy jí život ovládaly sladkosti.

Charlotte v době, kdy jí život ovládaly sladkosti.

FOTO: Profimedia.cz

„Chuť na sladké mě provázela tak dlouho, jak si jen pamatuji. Vždycky jsem měla něco s čokoládou po ruce. A když bylo nejhůř, rychle jsem si šla něco dalšího smlsnout. Ve 14 letech se mi zpomalil metabolismus, ale chuť na sladké mi zůstala. Všechny ty kalorie jsem si začala hromadit v těle a samozřejmě jsem začala přibírat na váze,” uvedla mladá žena v rozhovoru.

Změnu spustila fotka z večírku

Zlom v Charlottině životě přišel v prosinci 2013, kdy byla po jednom z večírků označena na jedné z fotografií na sociální síti.

„Tehdy jsem na sobě měla kvůli příteli zlaté šaty. Druhý den mě někdo označil na fotce. Když jsem se viděla, vypadala jsem jako anděl. Ale s tukem místo křídel. Byla jsem hodně zděšená,” vysvětlila Charlotte svou reakci.

A začala s vyřazením sladkých snídaní, ve kterých mnohdy nechyběly sendviče s oblíbeným čokoládovým krémem. Každý den si dopřávala pravidelně tři čokolády nebo alespoň čokoládové tyčinky, které z jejího jídelníčku také postupně zmizely. Podle toho, co jí lékaři vypočítali, jen díky sladkostem dodávala tělu týdně o neuvěřitelných 5600 kalorií víc, než bylo potřeba, uvedl Dailymail.

Nezdravé potraviny nahradily jogurty, ovoce, zelenina, saláty k obědu. Za rok díky změně jídelníčku shodila 41 kilogramů a aktuálně váží 63 kilogramů.

„Zpočátku jsem si nebyla jistá, že mi zdravé potraviny dodají takové uspokojení, jako tomu bylo s čokoládou a sladkostmi. Svého plánu hubnout jsem se ale pevně držela a po dlouhé době jsem konečně začínala mít pocit, že už nejsem tak nemotorná a pomalá. Měla jsem najednou spoustu energie,” popsala svou životní změnu.

„Když zpětně přemýšlím, kolik sladkého jsem dokázala sníst, je mi z toho až zle. Netuším, jak jsem mohla jen tak jíst jednu čokoládovou tyčinku za druhou a nepřemýšlet o tom, co to dělá s mým tělem. Tohle už nikdy nechci zažít,” uvedla na závěr rozhovoru.