Nad osudem nenaříkali, místo toho se rozhodli, že si vychutnají zbývající čas. Sepsali seznam padesáti věcí, které by ještě chtěli stihnout. Z nich pak vybrali možnost, která je lákala nejvíce. Celoživotní úspory ve výši 60 000 euro investovali do cesty kolem světa.

Megan a Patrick jeli na safari v Jižní Africe, prošli se po slavné pláži Copacabana v Riu de Janeiro, navštívili Falklandské ostrovy, Uruguay a Senegal. Obnovili si slib manželské věrnosti při plavbě na Queen Elizabeth 2.

Zachránil je pozitivní přístup

Po návratu se stal nečekaný zázrak. Rakovina Megan zcela ustoupila, a to bez chemoterapie, Patrick šest týdnů po složité a beznadějné srdeční operaci navštěvuje fitness centrum. Lékaři nevědí, co obrat ve zdravotním stavu obou pacientů způsobilo.

"Seznam přání, jež jsme si nestačili vyplnit, nás vlastně znovu postavil na nohy. To, co nedokázala špičková medicína, se povedlo cestování, jenž nám vlilo novou chuť do života. Jsme přesvědčeni o tom, že se jsme se uzdravili díky našemu pozitivnímu přístupu, jehož zásluhou se cítíme daleko lépe než kdykoli předtím," domnívají se manželé.

Naštěstí v domnění, že finanční prostředky jim už nebudou nic platné, neutratili veškeré své peníze, proto nyní mohou plánovat další putování za poznáváním nových krajů. Těší se na návštěvu Niagarských vodopádů a Velkého kaňonu, chtějí v Kanadě na vlastní oči pozorovat lední medvědy a zaskočit si kvůli orangutanům na Borneo.