Některé problémy spojené se vzhledem lze poměrně snadno vyřešit (například cvičením), jiné naopak jen utlumit (především pokud jde o genetickou dispozici). Podobné je to i s vypadáváním vlasů a jejich řídnutím. Tento neblahý proces trápí ženy, ale také poměrně početnou skupinu mužů.

A že se v jejich případě jedná o více než nepříjemný problém, dokazuje i průzkum společnosti NPD Group. Ten zjistil, že mnozí pánové jsou kvůli svým problémům s vlasy natolik zoufalí, že by za jejich vyřešení dali téměř cokoli.

Upravené a „dokonalé” vlasy jsou totiž podle serveru Daily Mail pro většinu mužů velkým klíčem k úspěchu u žen.

Vzdali by se i piva 

V rámci výzkumu odborníky také zajímalo, čeho všeho by se byli muži ochotni vzdát, jen aby měli krásné vlasy. A výsledky byly více než zajímavé. Téměř 69 procent dotazovaných mužů (počet zúčastněných nebyl upřesněn) by se bez problémů vzdalo oblíbeného piva, a dokonce by i oželeli sledování erotických filmů, jen kdyby díky tomu měli bujnější vlasový porost.

Samozřejmě přišla i otázka na sex – u té už byli muži více „zdrženliví”. Výměnou za krásnější vlasy by se ho vzdalo jen osm procent zúčastněných.

S přibývajícími roky se navíc obavy ze ztráty vlasů u pánů ještě prohlubují, stejně tak jako obavy z impotence.

Pravidelná péče o vlasy 

Jelikož jsou upravené a pěstěné vlasy pro muže tak důležité, je vcelku oprávněné vznést otázku, jak často, případně jakou dobu věnují péči o tuto část svého těla.

Ze zjištění vyplynulo, že mezi muži v tom panují docela značné rozdíly, které se řídí především tím, v jakém prostředí daný jedinec žije. Pro 60 % bezdětných zadaných mužů je postačujících deset minut denně, pro 40 procent mužů s vlastními potomky je ideálních 16 minut každý den.

Na opačném konci pomyslných vah je tvrzení 26 % svobodných mužů, pro které je plně dostačující péče o vlasy maximálně pětkrát za měsíc.