Tracy Andersonová je zastánkyní jednoduchého pravidla, že by člověk měl přijmout tolik energie, kolik je schopen vydat. Zároveň ale především ženy nabádá, aby spalovaly kalorie cíleně a tedy maximálně efektivně, tak aby se zbavovaly tuku i na místech, kde se jim usazuje nejvíce.

Mnohé ženy při hubnutí sázejí na běh či jízdu na kole. Podle Tracy při těchto sportech ženy sice spalují kalorie, ale zároveň si vytvářejí svalovou nerovnováhu. Tudíž sice částečně hubnou, ale tuku z problémových partií se nezbavují. Navíc se jim ještě po objemové stránce zvětšují svaly na dolních končetinách.

"Chcete-li zhubnout skutečně v problémových partiích, pak je nutné střídat pohyby. Osobně sestavuji ženám plány, kde měním pohybové aktivity každých 10 dní a hledím přitom na jejich tělesnou konstituci," vysvětluje Tracy a dodává: "Při cvičení je nutné zaměstnávat co nejvíce menší svaly, ty větší posilováním zvětšují objem, což je při hubnutí nežádoucí."

Tracy

Tracy ve svém nejnovějším videu, jak se za 15 minut denně dostat do formy.

FOTO: goop.com

Tracy ve svém cvičebním programu klade důraz na posilovací cviky rukou. Čím dříve si podle ní ženy vypracují svaly na rukou, tím to bude mít dlouhodobější efekt na krásu jejich paží.

Za jeden z největších mýtů považuje intenzivní kardio trénink na lačný žaludek. Podle ní je nutné tento trénink provádět déle než 45 minut, jelikož až poté začne tělo kalorie spalovat a rozhodně ne dříve, jak tvrdí někteří propagátoři této metody.

"Člověk při tomto cvičení vyvine obrovské úsilí, a přitom konečný efekt je minimální," varuje Tracy.

Aby cvičení bylo co nejvíce efektivní, pak je dobré si před tréninkem dát stravu bohatou na bílkoviny. Někdy se vyplácí vsadit na tzv. proteinové koktejly ze speciálních proteinových prášků (zředěných vodou a kokosovým mlékem).