"V některých obchodech se prodaly rychleji, než jsme je vůbec stačili dát do regálů. Během týdne už ale hubnoucí kalhoty nebyly v téměř žádném našem obchodě. Nyní máme tedy vyprodáno, protože další zásilka přijde až za delší dobu," tvrdí Claudia Greifová, mluvčí řetězce obchodů se spodním prádlem Palmers.

Hubnoucí kalhoty jsou při speciální výrobě napouštěny kofeinem, který podle odborníka na výživu Norberta Wurglera povzbuzují štěpení tuků.

"Kofein urychluje metabolismus, napomáhá štěpení tuků a uvolňuje mastné kyseliny, které jsou využívány k tvorbě energie v těle. Spalování tuků je přitom o třicet procent výkonnější, pokud dostaneme kofein do těla před cvičením," vysvětluje Wurgler.  

Výsledný efekt za tři týdny

Revoluční kalhoty na první pohled vypadají zcela obyčejně. Jejich tajemství tkví však uvnitř, kde se skrývají mikroskopické kapsle ze želatiny s kofeinem. Teplo vydávané lidským tělem je rozkládá a uvolňuje kofein, který následně putuje do kůže.

Podle Geralda Pachlera, mluvčího firmy Palmers, jsou účinky kofeinu ohromující. Projeví se již po třech týdnech, při nichž žena zhubne až dva centimetry na obvodu nohy.  

"Každý odborník na výživu vám samozřejmě řekne, že je lepší hubnout pohybem, ale mnoho lidí na sport prostě nemá čas. Těm pak mohou pomoci právě naše kalhoty," ujišťuje Pachler.