Vědci odmítli i mnohá varování poradců, že chléb je zodpovědný za celou řadu zdravotních problémů, jako je bolest břicha, nadýmání, únava, bolest hlavy či dokonce neustále se zvyšující alergie na pšenici.

"Tak jako přes masivní pokles spotřeby chleba v Británii, v této zemi i nadále obrovsky narůstá počet obézních, tak ani masivně nepřibývá lidí s alergií na pšenici. Bohužel se jen mnoho lidí nesprávně domnívá, že jsou alergičtí na tuto obilovinu či lepek (bílkovina obsažená v pšenici). Realita je ale jiná," upozorňuje pro The Sun vedoucí vědecké skupiny doktorka Aine O´Connorová a dodává: "Chléb je tak výživovými poradci nespravedlivě démonizován."

Podle doktorky O´Connorové je i chléb důležitým zdrojem výživy. Je bohatý na bílkoviny, kyselinu listovou a železo, což jsou zrovna živiny, jichž má velká část populace nedostatek. Čtyři plátky bílého či celozrnného chleba tak mohou ženě dodat až 1/4denní dávky bílkovin (mužům 1/5), což rozhodně není málo, a pak také důležitý vápník, který se ve slušné míře objevuje i v hladké mouce (ve 100g by mělo být až 20mg vápníku).