Jsou pokrmy, které se na různé způsoby připravují v řadě zemí a o jejich oblíbenosti tedy není pochyb. Na druhé straně existují ale jídla, která jsou sama o sobě tak specifická, že na ně lidé mívají velmi vyhraněné názory. Vyvolávají buď nadšené labužnické ovace nebo (ve větší míře) znechucené pohledy strávníků, kteří by něco takového v životě nevzali do úst. Nic průměrného v uvedeném případě neexistuje.

A jaké pokrmy jsou tak "jedinečné", že dokonce vyvolávají u řady lidí odpor? Britští vědci sestavili žebříček deseti nejvíce nenáviděných jídel ve své zemi, s trochou nadsázky by se možná uplatnil i v jiných destinacích. Přehled přinesl server Daily Mail.

Ústřice, pro labužníky nepopsatelná pochoutka, pro většinu lidí ale představují jídlo, které nikdy nepozřou.

Ústřice, pro labužníky nepopsatelná pochoutka, pro většinu lidí ale představují jídlo, které nikdy nepozřou.

FOTO: fotobanka Profimedia

Na pomyslné první příčce se jednoznačně umístili šneci, v těsném závěsu se drží dršťky, ústřice, oliheň a ančovičky. Následují játra (na jakýkoli způsob), mušle, ledvinky a olivy, desítku uzavírá jelito.

Seznam pro mnohé "nepoživatelných" pokrmů tím ale rozhodně nekončí. Velké oblíbenosti se všeobecně netěší (a to nejen v Británii) například i niva, červená řepa, sardinky, růžičková kapusta, kozí sýr, různé specifické paštiky nebo krevety.

Jak je to s výběrem jídla 

Na téma zvyků ve stravování provedli britští odborníci průzkum mezi 2000 dobrovolníky. Více než polovina (54 %) uvedla, že jejich partner je ještě mnohem vybíravější než oni sami. Čtvrtina dotázaných přiznala, že odpor k pokrmu nebo potravině získali už v rodině, protože je nejí někdo z příbuzných.

Ani olivy se u mnohých netěší velké oblibě.

Ani olivy se u mnohých netěší velké oblibě.

FOTO: fotobanka Profimedia

Polovina britské populace také přiznala, že se nestravuje tak zdravě, jak by měla. Jeden z pěti respondentů uvedl, že nejí zdravější produkty jen proto, že se rychleji kazí.

Z výzkumu také vyplynulo, že více než 60 % lidí odpuzuje na určitých jídlech jejich vzhled, pro padesát procent je to vůně.

U dětí jsou nejméně konzumovanými potravinami růžičková kapusta, houby nebo špenát.