Drunkorexie je složenina anorexie a anglického slovíčka drunk – opilý. Mládež se o víkendu opíjí a v týdnu hladoví, takže tělo nepřibírá z obří dávky kalorií, kterou v podobě alkoholu zkonzumuje. Tohle chování je nesmírně nebezpečné a ohrožuje mladistvé diabetem a v horším případě dokonce nádorovým onemocněním slinivky břišní.

Britský list Daily Mail popisuje příběh osmnáctileté dívky Nakhary Jacquesové, která alkorexií trpí. V neděli a pondělí nejí vůbec nic, aby se mohla v pondělí večer zpít do němoty. „V úterý si můžu dovolit pár kostiček melounu a několik jahod,“ tvrdí Nakhara, jež si prý může dát také dva krekry s máslem, ale to nesnáší, takže si ho maže jen ve velmi tenké vrstvě. A dopřeje si také silný čaj s kapkou mléka. „Když vidím mléko, tak zvracím,“ tvrdí anorektička a alkoholička v jedné osobě.

Ve středu jí jen dvě kostky melounu a večer se znova opije. V alkoholu se nijak neomezuje. Téměř denně pije pivo s ovocnou příchutí a panáky vodky. Lije je do prázdného žaludku. Po dvou letech takového životního stylu ztrácí vlasy, nemá menstruaci a je příšerně vyzáblá. Přesto se týrá dál. Lékaři u ní diagnostikovali anorexii a alkoholismus, do dvou let na následky onemocnění zemře, pokud se nebude léčit a léčba nebude úspěšná.

Jacquesová přijala pozvání do pořadu This Morning, jakéhosi britského „Dobrého rána“. Nakhara tam přiznala, že nepracuje, protože toho není schopná. „Chodím pravidelně k lékaři a mám pravidelné terapie. Ale nemyslím, že je někdo schopen lidem, jako jsem já, pomoci,“ uvedla pro deník Daily Mail.