Když Marie přibrala na 159 kg, onemocněla cukrovkou a vysokým krevním tlakem. A tehdy už to nevydržela její sestra Veronika a začala Marii domlouvat. Její argument byl velice prostý: "Pokud se chceš dožít dospělosti svých dětí, musíš zhubnout."

Marie Burnettová

Marie Burnettová

FOTO: fotobanka Profimedia

Díky Veronice tak Marie našla odhodlání a přihlásila se do klubu zaměřeného na hubnutí. Původně příliš nevěřila, že se jí zhubnout podaří, jelikož za svůj život snad vyzkoušela všechny diety, které se kde objevily, ale vždy bez většího úspěchu.

Díky odborníkům z klubu ale našla tu správnou cestu - omezila jídelníček a začala se více hýbat a sama pak byla překvapená, jak hubnutí může být snadné.

Marie Burnettová

Marie Burnettová

FOTO: fotobanka Profimedia

"Když jsem zhubla prvních 12 kilo, zjistila jsem, že chci víc a víc. Nikdo si neumí představit, jaké to je v mládí na sebe oblékat obrovská květinová monstra, protože výběr oblečení je ve velkých velikostech omezený. Připadala jsem si neustále jako obrovský hastroš," svěřuje se devětačtyřicetiletá Marie a dodává:

"Čím štíhlejší jsem byla, tím krásnější pocity jsem zažívala. A teď, když jsem štíhlejší než na konci základní školy a obléknu jeansy o velikosti 42, jsem poprvé za svůj život skutečně šťastná."

Marie pod dohledem odborníků zhubla 89 kilogramů - ze 159 kg na 70 kg. A je tedy živým důkazem toho, že když má člověk pevnou vůli a svěří se se svým problémem odborníkům, dokáže téměř nemožné.

Marie Burnettová se svým manželem

Marie Burnettová se svým manželem před začátkem hubnutí.

FOTO: fotobanka Profimedia

Marie Burnettová se svým manželem při obnovení manželského slibu, jež dostala od svého manžela jako odměnu, že dokázala zhubnout.

Marie Burnettová při obnovení manželského slibu, jež dostala od svého manžela jako odměnu, že dokázala zhubnout.

FOTO: fotobanka Profimedia