Doktor Hach také dodává: jestliže se snažíte odvykat kouření, pak pro nikotinovou substituci si rovněž musíte zajít do lékárny. Lékárník by při prodeji také mohl kupujícímu poradit, jak se případně návyku zbavit.

Pokud by ale nedošlo na tak striktní omezení, představoval by si tento odborník, že by se v Německu provedly alespoň menší změny v dostupnosti cigaret. Rád by viděl například zákaz používání cigaretových automatů, v nichž si mohou snadno krabičku zakoupit i děti.

Debata v Německu

Střet zastánců práv nekuřáků s kuřáky se odrazil i ve snaze německé vlády zvýšit daň na tabákové výrobky a rozšířit počty nekuřáckých zón. Až donedávna se zde totiž dalo kouřit kdykoli a kdekoli, takže nekuřáci měli na pracovištích, v restauracích i na pracovištích pouze na vybranou - buď kouř snesou, nebo se prostě přemístí jinam.

I k chystaným opatřením je ale dr. Hach skeptický. Ačkoliv německá vláda mluví o škodlivosti kouření, je stále možné si cigarety koupit na každém rohu a vyšší daně se státu budou samozřejmě hodit.