Saláty, polévky, strava s nízkým obsahem tuku, rýžová dieta... způsobů, jak ženy zkoušejí hubnout, je nespočet. Autoři různorodých dietních programů spoléhají na to, že se vždy najde někdo, kdo je se svým vzezřením natolik nespokojený, že bude ochoten vyzkoušet i zcela novou, i když trochu "prapodivnou, ale stoprocentně účinnou", dietu.

A jelikož je v populaci stále častějším "trendem" zvyšující se výskyt obezity, dietní programy, jak se dostat opět do formy, nebudou daleko, uvedl Daily Mail.

Proto britští vědci spustili mezi muži i ženami výzkum na téma "Jak často držíte dietu". Ze všech respondentů se více než tři čtvrtiny přihlásily k více či méně bizarním dietním programům v uplynulém roce. Převážnou většinu z nich pak tvořily ženy.

Do padesátky více jak šedesát různých diet

Při podrobnějším průzkumu vědci u žen zjistili, že nespokojenost se svým vzhledem u nich začínala přibližně v šestnácti letech, od té doby se řada z nich více či méně snažila o hubnutí pomocí dietních programů. Průměrný věk dotazovaných žen byl v době průzkumu kolem 45 - 50 let, od doby první diety až do současnosti vyšlo vědcům překvapivé číslo až 60 diet během 35 let života.

Ruku v ruce s počtem diet šel i vcelku zajímavý výsledek výzkumu ohledně pohledu na zdravou výživu. Řada respondentů přiznala, že je jejich děti prosily, aby jim rodiče nedávali chléb, ovoce nebo zeleninu, a to kvůli přesvědčení, že je to nezdravé. Více jak polovina rodičů pak tyto potraviny skutečně z jídelníčku svých dětí odstranila.

Vysoké číslo udávaných diet během života tak bohužel mnohdy souvisí s mylným nebo často naprosto chybným názorem či pohledem na vyváženou a zdravou stravu.