Doma si pak děti musely na obrazovku přilepit výstražnou značku s nápisem "Žádná televize". Výsledky se dostavily už po sedmi týdnech, kdy bylo zjištěno, že děti strávily před televizní obrazovkou o čtvrtinu méně času než doposud.

Děti byly podněcovány ke všem možným aktivitám, které by je od televize odvedly. Rodiče i zaměstnanci školy je za každý den strávený bez televize odměňovali a pořádali pro ně zvláštní slavnostní programy.  

Americká pediatrická akademie tvrdí, že maximální možná délka denního sledování obrazovky by u malých dětí neměla přesáhnout dvě hodiny denně.

"Důležité na této studii je, že u malých dětí se dá se zlozvykem koukání na televizi velmi úspěšně pracovat. Právě v té době se totiž děti učí povalovat se na gauči a mohou se snadno od televize odradit," tvrdí doktorka Barbara Dennisonová z Výzkumného zdravotní ústavu Bassett.

Vysedávání u obrazovky je škodlivé zejména proto, že odrazuje od sportovních činností a naopak nabádá ke konzumaci nadměrného množství jídla. Obezita je přitom jedním z největších civilizačních nešvarů.