Semena je nejprve nutné důkladně propláchnout jen nepatrně vlažnou vodou. Potom se zalijí vodou přímo z vodovodu a nechají máčet.

Do kompotové sklenice o obsahu 0,75 litru se dává jeden druh z těchto semen, a to v množství: dva decilitry hrachu, sójových bobů, pšenice, slunečnice, kukuřice a čočky, fazolí o půl deci méně, zelí a ředkviček 0,75 dl, vojtěšky a jetele jednu polévkovou lžíci. Láhev se doplní vodou, zakryje ubrouskem a postaví na tmavé, ale ne příliš chladné místo.

Světlo je obohatí o "céčko"

Po dvanácti hodinách se semena znovu propláchnou a rozloží na plochou misku s tenkou vrstvou vody k doklíčení. V této fázi je třeba dvakrát denně semena znovu propláchnout a umýt misku.

Pokud jsou semínka na denním světle, obohatí se o chlorofyl a vitamín C. Fazole a slunečnicová semena se však po celou dobu nechávají ve tmě, protože jinak získají nahořklou chuť.

Vhodná přísada do salátů

Doba klíčení je různá, po třech dnech však už lze klíčky začít postupně jíst, nejlépe v syrovém stavu buď samostatně, nebo jako přísadu do salátů zeleninových i ovocných, do polévek, vločkových směsí s jogurtem a podobně.

Žádné jídlo však nesmí být teplejší než 45 stupňů Celsia, protože při vyšších teplotách klíčky ztrácejí svůj vzácný obsah. Naklíčená semínka je nejlepší střídat, neboť každý druh představuje přece jen trochu jinou zásobárnu vitamínů a minerálních látek. Kdo konzumuje naklíčená semena, lépe se také vypořádává s pocitem hladu.