Nejnovější studie totiž dokázala, že lidé, kteří obědvali u počítače, se nakonec "dorazili" větším počtem sušenek než ti, kteří jedli v klidu a na jídlo se plně soustředili.

Vysvětlení tkví údajně v tom, že lidé se u počítače hůř soustředí na jídlo a potom se cítí méně sytí. Počítače nebo televize podle expertů potírají naše myšlenky na snědené jídlo, což může mít přímý vliv na přejídání.

"Domníváme se, že paměť na určitý druh jídla ovlivňuje množství a druh dalšího chodu," tvrdí Dr. Jeffrey M. Brunstrom z univerzity v anglickém Bristolu. A dodává: "Když je vzpomínka slabá, pak máme tendenci cpát se."

Lidé si ani nepamatují, co snědli

Během výzkumu se ukázalo, že skupina lidí u počítačů zkonzumovala zhruba o 250 kalorií více v sušenkách, zatímco jejich kolegové u stolu jen polovinu. První skupina si také hůře pamatovala pořadí chodů a po obědě se cítila méně sytá.

Brunstrom ale upozorňuje, že výzkum se prováděl v laboratorních podmínkách a v reálném světě mohou být výsledky ovlivněny mnoha dalšími faktory. Těmi se chce zabývat v budoucnosti.