Newyorčanky Suzanne Greenbergová a Alyson Taylorová poprvé po letech cítí úlevu od příšerných bolestí hlavy. Tvrdí, že je to díky botoxu. Obě ženy docházejí na injekce do Roosevelt Hospital Centra k neuroložce Juline Brysonové. Ta je velkou zastánkyní užití této metody pro všechny, kdo trpí bolestí hlavy častěji, než 15 dní v měsíci.

Botox byl jako prostředek léčby chronických migrén dospělých v Americe oficiálně schválen letos v říjnu Správou potravin a léčiv (FDA), ale mnoho lékařů jej podle Brysonové používá už delší dobu. Je to podle nich další z mnoha možností využití léčiva, jež se už několik let používá nejen na odstraňování vrásek, ale také například k léčbě cervikální dystonie a nadměrného pocení.  [celá zpráva]

Migréna je kvalifikovaná jako intenzivní pulsující bolest hlavy nebo části hlavy, kterou provází nevolnost, zvracení, citlivost na světlo a zvuk. Pacientka Suzanne Greenbergová tvrdí, že botoxové injekce jsou jediná léčba, jež jí umožňuje žít normální život. Její bolesti byly totiž tak velké, že i běžné úkoly jsou pro ni velmi náročné. "Už na druhý den po botoxu jsem si ale řekla: Páni, jsem to zase já..!," vzpomíná Greenbergová.

"Největší plus je zmírnění bolesti až tak, že ji můžu ignorovat a pokračovat v tom, co dělám," říká zase Alyson Taylorová.

Injekce jsou pacientům podávány zhruba ve 12týdenních intervalech do oblasti kolem hlavy a krku. Cena jednoho sezení vyjde asi na 400 až 750 dolarů, tj asi 7600 - 14 250 korun. Některé pojišťovny tento zákrok v Americe hradí, jiné zatím ne.