Gastroenterolog Karel Kaše radí v souvislosti s Vánocemi nepřejídat se, jíst raději více jídel denně a v menším množství.

"Ideální jsou tak čtyři až pět dávek jídla denně, než se jednou či dvakrát najíst k prasknutí," uvedl. Problémy způsobuje příliš kořeněná a tučná strava, alkohol a kouření. Pepř, chilli nebo feferonky by lidé s citlivým zažíváním měli vynechat, ostatní by je měli dávkovat s mírou.

K přípravě svátečního jídla je podle Kašeho lépe používat méně tuků a více vitamínů, jíst bílá masa, ryby a zeleninu. Vařená zelenina pak je vhodnější než syrová, protože tak nedráždí žaludek.

"Jedno malé pivo po obědě je na zažívání vhodnější než třeba nealkoholický dráždivý nápoj. Tři či čtyři skleničky destilátu večer naopak mohou trávicí obtíže zvýšit," varoval Kaše.

Druhý den dieta

Pokud už jedlík neodolá lákání přeplněné tabule a postihnou ho obtíže, měl by druhý den jíst výrazně střídměji. Od pálení žáhy a bolestí nadbřišku uleví volně prodejné přípravky s trávicími enzymy, jsou k dostání v lékárnách. Pokud se užijí během jídla, dá se potížím s žaludkem předejít.

Pokud samoléčba nezabere a zažívací potíže trvají týden či dva, měl by postižený vyhledat lékaře. Samoléčba může být riziková, pacient by mohl zanedbat vážné onemocnění. "Návštěvu lékaře bych doporučil hlavně lidem nad padesát, aby se případně včas odhalilo vážné onemocnění, hlavně nádorové," vysvětlil Kaše.

Lékař napíše vhodné léky a při vážnějších problémech doporučí endoskopickou nebo chirurgickou léčbu. Na potíže se žaludkem se podávají léky, které sníží tvorbu žaludečních kyselin. Existují i léky na obtíže se slinivkou a žlučovými cestami, tam ale často bývá nutná také operace.