Podle vědců není pro tloustnutí či hubnutí důležitý ani druh tuku, který jíme. Ze všeho nejdůležitější je totiž zdravý životní styl.

"Lidé by měli především pohlížet na to, aby jedli vyváženou stravu a měli dostatek pohybu. Pokud se zaměří pouze na tuk, jako jediný faktor, který škodí, je to špatně," vysvětluje Dr. Nita Forouhiová z Institute of Metabolic Science v Addenbrookově nemocnici v britské Cambridgi.

Není známo přesné množství

Vědci poukazují na to, že množství tuku, po kterém dochází k tloustnutí, dosud nebylo určeno. Sledovali proto deset let zdravotní údaje 90 000 mužů a žen ze šesti evropských zemí.

Příjem tuků činil v průměru 31,5 až 36,5 procenta celkového příjmu kalorií. Respondenti ročně přibrali v průměru jeden kilogram. Analýza všech faktorů, které měly na tuto skutečnost vliv, ale ukázala, že přírůstek váhy je na množství zkonzumovaného tuku nezávislý.

Samozřejmě tato studie ale nemá nabádat lidi k tomu, aby se ládovali tučným jídlem od rána do večera. Ani to není pro tělo to správné řešení. Tuky se totiž netýkají pouze tloustnutí, ale také celkového zdraví, které může jejich velké množství skutečně ohrožovat.

Podle odborníků na výživu by tak jako tak lidé měli upřednostňovat "zdravé" tuky z ryb, ořechů či rostlinné tuky, které by měly činit 20 až 35 procent celkového množství kalorií.