Studie společnosti Bionsen přinesla zajímavé výsledky. Ženy prý denně používají zhruba 13 zkrášlovadel včetně parfémů a deodorantů. Naprostá většina z nich v sobě ukrývá prý více než 20 chemikálií, některé dokonce i několik stovek. Některé přídavné složky bývají navíc prý spojované s rakovinou, hormonálními problémy, alergiemi či ekzémy.

Rtěnky obsahují průměrně 33 ingrediencí, tělové krémy 32, řasenka 29 a nejčistším produktem je hydratační krém na ruce obsahující průměrně 11 chemických ingrediencí.

Třetina mladých žen používá nevhodné produkty

"Zkrášlovací návyky se v posledních desetiletích dramaticky změnily. Z jednoduchého umytí se před začátkem dne se stalo něco velmi extrémního. Nové rádoby zázračné produkty obsahují více chemikálií, aby mohly poskytnout lepší výsledky. To bohužel ale znamená, že je ve větším ohrožení zdraví obrovského množství žen," uvedla Charlotte Smithová z firmy Bionsen pro britský deník Sun.

Již dřívější studie odhalily, že jedna třetina žen mladších 25 let pravidelně používá produkty určené pro ženy starší 40 let. Domnívají se, že tím tak dosáhnou silnějších efektů. Bohužel však jen vystavují svému kůži zbytečnému riziku vzhledem k tomu, že jsou produkty speciálně navrhované pro starší kůži.