„V průměru Češi denně spotřebovávají devět až 12 gramů soli, ale doporučená maximální denní dávka je pět až šest gramů. Zbytečně jídla přisolujeme a neuvědomujeme si, že sůl je jedním z rizikových faktorů vysokého krevního tlaku,“ osvětlil příčiny vzniku vysokého krevního tlaku profesor Karel Horký z II. interní kliniky kardiologie a angiologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Přesolování není ale problém jen obyvatel Česka. Je rozšířené v celém světě. Proto se už jedenáct států Evropy zavázalo, že průměrnou spotřebu soli u svých obyvatel sníží. Příkladem v tom jde Finsko.

„Není to ale tak snadné. Největším zdrojem soli jsou průmyslově vyráběné potraviny, jako jsou například uzeniny, chipsy, solené oříšky, uzená masa a ryby a další. Stejně tak mnoho soli je v tzv. jídlech rychlého občerstvení, jako jsou hamburgery a instantní polévky. Proto už výrobci by měli v těchto potravinách množství soli snižovat,“ uvedl odborník.

Infarkt, mrtvice, selhání ledvin

Profesorka Renata Cífková z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny tvrdí, že Češi na kardiovaskulární choroby stále umírají nejvíc, i když méně než před třiceti lety. „Vysoký krevní tlak je zrádný. Nebolí a jeho prvním projevem může být infarkt, mrtvice, nebo selhání ledvin. To je nejen nebezpečné, ba dokonce může být i smrtelné,“ varovala odbornice.

Vysoký krevní tlak je od hodnoty 140/90 Hg. Oba odborníci se přimlouvají za to, aby si každý nechal alespoň jednou v roce změřit krevní tlak a je-li vyšší, aby zahájil léčbu.

Sami pro sebe může hodně udělat i tím, že jídla nebudeme přisolovat, v jídelníčku budou převládat čerstvé ryby, drůbeží maso, ovoce a zelenina a pravidelně budeme sportovat. Samozřejmostí je nekouřit, protože kouření vede k poškozování cév.