Dodal, že se naplno projevuje negativní vliv současného životního stylu na zdraví, který je provázen hlavně stresem, špatnými stravovacími návyky, nedostatkem pohybu, tekutin, neuměním odpočívat a vysokou pracovní zátěží.

Odborníci proto sestavili speciál ní plán, který se pouští do boje se špatným životním stylem a zažívacími problémy. Je rozdělen do čtyřech týdnů a navzájem jsou v něm propojeny doporučení s plány správného stravování, pitného režimu, pohybu i psychické hygieny.

Žaludeční obtíže často řeší probiotika

Do sportovní části přispěl například i mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák. „Připravil jsem řadu tipů jak trávit aktivně a zdravě volný čas,“ řekl. Doporučuje například delší procházky v přírodě, tanec, den v lázních, jízdu na kole, běhání nebo rychlou chůzi a cyklistiku.

Podle docenta Kohouta zdravému zažívání prospěje, jestliže budeme dávat přednost nízkokalorickým potravinám, dostatku ovoce a zeleniny a naopak téměř z jídelníčku vyloučíme živočišné tuky a řepný cukr.

Tomu, kdo má dlouhodobé problémy se zažíváním, doporučil probiotika, což jsou v podstatě živé mikroorganismy, jež jsou dodány tělu například v jogurtu a udržují střevní mikroflóru v optimálním stavu.