„Konečně přestáváme mluvit jen o estetice a dostáváme se ke zdraví,“ citoval list Clarín poslance Alfredo Martíneze. Radostí doslova oněměla jindy výřečná televizní moderátorka Andrea Polittiová, jejíž reality show „Otázka váhy“ výrazně pomohla v prosazení zákona, a další z navrhovatelů, dietolog Alberto Cormillot, prý po hlasování skákal mezi členy parlamentu radostí.

Hořkosladkou úlevu pocítili poslanci argentinských provincií, kde je klíčovým produktem cukrová třtina: dokázali odvrátit hrozbu, že by varování „nebezpečné pro zdraví“ mělo být na každém slazeném výrobku - bude povinné jen u potravin s velkým kalorickým obsahem a malou výživnou hodnotou.

Smutek se ale nevyhne řadě výrobců v zemi velmi populárních prostředků na hubnutí ani reklamním agenturám a módním salonům. Každý dietní a výživový přípravek bude totiž napříště muset mít dobrozdání z odborného nutričního pracoviště.

Pravou pohromu ale představuje ta pasáž zákona, která výslovně zakazuje využívat štíhlost jako synonymum pro zdraví a krásu. Vysoké a hubené modelky, kralující na přehlídkových molech světových metropolí módy, teď v Argentině už asi práci těžko seženou.