Při některých experimentech vědci z univerzity v americkém státě Ohio zjistili, že tyto látky nejenže zpomalily růst rakovinných buněk, ale až 20 procent jich zabily. Například anthocyanin získaný z černé mrkve a ředkve zpomalil růst rakovinných buněk o 50 až 80 procent. Barvivo černého jeřábu dokázalo dokonce zabít až pětinu nemocných buněk, přičemž zdravých se nedotklo. 

Vědci tvrdí, že jejich objev je posunul blíže k pochopení toho, co dává ovoci a zelenině jejich vlastnosti uplatňující se v boji proti rakovině. 

"Tyto potraviny obsahují hodně složek a my teprve začínáme zjišťovat, které to jsou a které jsou nejvíce zdraví prospěšné," řekla vedoucí vědeckého týmu Monica Giustiová. 

Je třeba provést výzkumy, aby se zjistilo, jak látky fungují

Z výsledků této dílčí studie vyplývá, že anthocyanin může být zvlášť užitečný v boji proti rakovině střev. Tyto látky se jen velmi málo vstřebávají v krevním řečišti, ale mohou být absorbovány v trávícím traktu, řekla. 

Vědci ale nechtějí zatím doporučovat speciálně některé ovoce a zeleninu více než jiné. Zdůrazňují, že je třeba provést další výzkumy, aby se zjistilo, jak tyto látky fungují. 

"Přestože je studie teprve na počátku, pomohl nám tento výzkum pochopit přesněji, jak nás tyto látky v ovoci a zelenině chrání před rakovinou střev," ocenil poznatky amerických vědců Henry Scowcroft z britského střediska pro výzkum rakoviny. Když se podaří tyto látky izolovat a ještě zvýšit jejich účinnost, umožní to vyvinout nové léky na léčení rakoviny.