Lék od firmy Wyeth, který se nazývá Lybrel a užívá se jednou denně, schválil Úřad pro potraviny a léčiva (FDA). Dvě klinické zkoušky podle něj prokázaly účinnost i neškodnost tablety. 

"Ženy užívající Lybrel nebudou mít menstruační cyklus, ale budou pravděpodobně nepravidelně nebo nečekaně krvácet," uvedl FDA. Tento jev by se ale prý měl po roce vytratit. 

Lék obsahuje slabou dávku hormonů estrogenu (20 mikrogramů) a gestagenu (90 mikrogramů), které jsou obsaženy i v běžné, ústně podávané antikoncepci. 

Není zjištěno, zda nebude mít žena z dlouhodobého hlediska následky

Vzhledem k tomu, že při užívání Lybrelu by bylo těžké rozeznat případné těhotenství, doporučil FDA při sebemenším podezření provést těhotenský test. 

Mnoho žen ale podle agentury AFP pochybuje, zda úplné zablokování menstruace s sebou nenese nějaká zdravotní rizika. Podle americké psycholožky Pauly Derryové to není přirozené a není dost důkazů o tom, že to pro ženu nebude mít z dlouhodobého hlediska žádné následky. Derryová to napsala v odborném časopise British Medical Journal. 

Podle jiných expertů by Lybrel mohl být řešením pro ženy, které během menstruace trpí bolestmi hlavy, prsou, nevolnostmi a křečemi.