Než se začal tento test využívat, vyléčilo se podle Jarolíma z rakoviny prostaty jen 20 procent pacientů. Dnes má šanci na uzdravení polovina nemocných.

"Rakovina prostaty je onemocněním spíše starších mužů po šedesátce. Bohužel jsou i muži, kteří mohou mít rakovinu prostaty už po čtyřicítce, jsou to zejména ti, u nichž v příbuzenstvu je tato nemoc v mužském pokolení. Tam riziko narůstá, tito muži by se měli nechat preventivně vyšetřit už po čtyřicítce," řekl lékař.

Informace o této možnosti není podle Jarolíma mezi muži zatím příliš známa. Měli by vědět, že riziko stoupá devětkrát u mužů z rodin, kde se vyskytla rakovina prostaty u dvou mužských příbuzných. "Bylo by dobré, aby to vědělo více lidí a mohli si nechat antigen prostaty vyšetřit," poznamenal Jarolím. O vyšetření by se muži měli dozvědět od svého praktického lékaře při preventivní prohlídce. Vyšetření pak je věcí urologa, který zhodnotí i léčebné možnosti konkrétního pacienta.

Riziko roste, pokud máte její výskyt v rodině

Rakovina prostaty je nejčastějším urologickým nádorem, u mužů v Česku je třetí nejrozšířenější rakovinou. Za posledních deset let se počet případů téměř zdvojnásobil, z 28 na 46 ze 100 000 obyvatel. Počty úmrtí naproti tomu stouply díky novým léčebným metodám ve stejném období jen minimálně.

Riziko onemocnění roste s věkem, vliv mají i zděděné vlohy. Riziko zvyšuje také nevhodná strava, zejména živočišné tuky s obsahem linoleové kyseliny. Blahodárně na organismus naopak působí rybí tuk, který obsahuje omega-3 mastné kyseliny. Riziko vzniku rakoviny prostaty snižují také rostlinné tuky a zelenina, zejména tepelně zpracovaná rajská jablka, a vitamin D. Z potravinových doplňků se doporučuje užívat sojové produkty, zinek, selen a vitamín E.