"Bulimie je úzce příbuzné onemocnění s anorexií nervosou, ale je mnohem častější ve velkoměstech než na vesnicích a malých sídlech," tvrdí profesorka Gabriella von Sonová z Leidschendamu, jež rozšíření této nemoci sledovala se svými kolegy. Ačkoli byla studie aplikována na nizozemskou populaci, zřejmě budou její závěry platné i pro zbytek Evropy.

Nových případů s bulimií je podle profesorky von Sonové ročně diagnostikováno ve městech až pětkrát více než na venkově. Stejně jako anorexie postihuje tato choroba převážně dívky a ženy, obě jsou pak úzce spojeny s posedlostí být velmi štíhlá.

Postižení anorexií jedí jen velmi málo nebo téměř vůbec, takže jejich tělo brzy ztrácí nejen tukové zásoby, ale zároveň i svalovinu. Bulimici se vedle toho přejídají, mnohdy spořádají i několik kilogramů potravin najednou, které následně vyzvrací, nebo použijí silná projímadla, aby potravu co nejdříve vyloučili z těla.

Anorexie nejčastěji vzniká v pubertě. Bulimie postihující asi procento žen se může vyvinout v jakémkoli věku. Léčba je založená na psychoterapii.