Celosvětový výzkum společnosti AC Nielsen, která sledovala obyvatele z dvaačtyřiceti zemí světa, zjistila, že nejvíce s věkem bojují Američané. Mezi nimi se pro zlepšení vzhledu v rukou chirurga či pomocí různých kosmetických přípravků rozhodne šedesát procent obyvatel. A za střední věk považují šedesátku, kdy se v jiných zemích světa začínají lidé cítit staří.

Tři z pěti obyvatel této planety, kteří plastiku podstoupili nebo rádi podstoupí, věří, že čtyřicátá léta věku jsou dnes tím, co bývala třicátá u jejich rodičů. "Naše čtyřicetiny jsou oslavovány jako dekáda, kdy můžeme být spokojení jak v osobních, tak ve finančních aspektech. Většina celosvětových zákazníků plastické chirurgie skutečně věří, že život začíná ve čtyřiceti," tvrdí Frank Martell, prezident evropské divize AC Nielsen.

Zdravější strava, delší život a vyšší jednorázové příjmy pomáhají držet stárnutí na uzdě. Ale pro mnoho lidí je dnes největším bonusem právě plastická chirurgie a zázračné omlazení čepelí skalpelu.

Rusové si drží prvenství v konzumaci přepychového zboží, osmačtyřicet procent z nich se rozhodně vrhne na plastickou operaci, aby bojovalo s projevy stárnutí. Každý třetí Ir, každý čtvrtý Ital, Portugalec, Američan, Francouz a Brit pak učiní totéž.