Hlavní obsah
Někdy je lepší řešit věci hned. Foto: Profimedia.cz

Drobnosti, které mohou přerůst ve velké vztahové problémy

Na první pohled se jedná o malichernosti, které není nutné vůbec řešit. Po čase se ale i z opravdových banalit stává velký problém, který může vyústit až v rozvodové řízení. Někdy je tedy lepší řešit i drobnosti hned a ušetřit si tak řadu problémů v budoucnosti.

Někdy je lepší řešit věci hned. Foto: Profimedia.cz
Drobnosti, které mohou přerůst ve velké vztahové problémy

Výčitky typu příliš levné, příliš drahé

Pohled na hospodaření je u každého jedince různý. Samozřejmě záleží na výchově a v jaké domácnosti vyrůstal. To, co je pro jednoho problém, tak může být pro jiného samozřejmost.

Pokud partneři mají naprosto odlišné pohledy na hospodaření s penězi, pak by se měli domluvit na společné kase, kam budou vkládat většinu svých příjmů. Minimálně jednu třetinu z nich by si ale měli ponechat pro vlastní potřebu, o které si budou rozhodovat sami.

Neustálé stížnosti

Každý má občas špatný den, ale jakmile se tyto dny s určitou pravidelností opakují a člověk od partnera neslyší nic jiného než stížnosti, je nejvyšší čas to začít řešit. Nejlepší je najít na každé věci, na kterou si partner stěžuje, něco pozitivního. A pokud ani na to partner nezareaguje, pak mu na rovinu říct, jak vše vnímáte, a požádat ho o rychlou změnu v jeho chování.

Veškerá aktivita na jednom člověku

Ženy často hned na počátku vztahu veškeré aktivity a organizaci společného času přebírají na sebe. Zprvu se tak cítí šťastné, ale postupem času, zvlášť pokud se jim narodí děti, je toho na ně jednoduše moc. Z pohodové a nadšené ženy se tak záhy stává unavená, vystresovaná matka na pokraji nervového zhroucení.

Je důležité si uvědomit, že pokud se na počátku nastaví nějaký systém, neznamená to, že bude platit navždy. Je nutné vše přizpůsobit reálným situacím. Toho však nedocílíte křikem a hádkami. Mnohem snazší je požádat svého partnera o pomoc. Muži jsou jednoduše jiní a mnohých věcí se sami nedovtípí.

Ženy se za to na ně ale nemohou zlobit. Pokud chtějí nejsnáze docílit jakékoli změny, pak musí konkretizovat svá přání, potřeby, ale i nedostatky. Pokud žena požádá muže o konkrétní úkon, má větší šanci, že muž pochopí, co po něm žena chce, a danou věc skutečně učiní.

Snižování autority před dětmi

V některých rodinách každodenní situace. Jeden z partnerů nastaví nějaké pravidlo a druhý ho za jeho zády s dětmi porušuje. Například situace, kdy jeden rodič dítěti něco zakáže a druhý mu to rázem povolí, apod.

Rodiče si tak vzájemně podkopávají autoritu a to rozhodně není správné. Pokud jeden rodič s rozhodnutím druhého nesouhlasí, pak by společně všechny tyto věci měli řešit mimo dosah dětí. Jakmile jsou toho děti, dalšímu fungování rodiny to velmi škodí. Rodiče by jednoduše před dětmi měli být jednotní.

Chování přátel a rodiny  

Není vždy snadné zalíbit se rodině i blízkým přátelům partnera. Člověk se může přetrhnout i být nadpozemsky milý, ale respektu od blízkých partnera se stejně nedočká.

V takových okamžicích by měl zareagovat především partner, který by měl všem dát jasně najevo, že vy jste jeho vyvolená, má vás rád, a požádat je o shovívavost.

Posedlost technikou

V dnešní době skutečně nic neobvyklého. Chytré telefony či tablety jednoduše svádějí k neustálému používání. Někdo podlehne hrám či jiným velmi zajímavým aplikacím, další sociálním sítím apod.

Jenže pokud hrátky s telefonem či tabletem zaberou každou volnou chvilku, pak je zaděláno na problém. Je tak nutné najít nějaký kompromis a stanovit si pravidla používání přístrojů v okamžicích společně tráveného času.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků