Hlavní obsah
Dvojice, která se dělí o chod domácnosti se milují častěji Foto: Profimedia.cz

Sociologové nedávno prokázali, že páry pečující společně o domácnost a její úklid mají více sexu. Když se dvojice rovnoprávně dělí o údržbu a chod domácnosti, souloží spolu častěji. Ale nový výzkum z New Jersey také prokázal, že více sexu mají obecně partneři, kteří jsou čistotnější.

Dvojice, která se dělí o chod domácnosti se milují častěji Foto: Profimedia.cz
Čistotné páry mají více sexu

„Očekávali jsme, že když manželé budou pomáhat s domácností a stráví touto činností více času, jejich manželky budou méně unavené a ochotnější provozovat sex. Překvapivým objevem bylo, že ale pro obě pohlaví, pro manžele i manželky, více času stráveného úklidem znamenalo častější sex,“ uvedla autorka studie doktorka Constance Gagerová z Montclair State University v New Jersey.

V průzkumu mezi 6 877 manželskými páry sledovala, jak se dvojice dělí o vaření, praní, úklid domácnosti a placení účtů, ale všímala si také, jak často mají manželé společně sex.

I když do analýzy výsledků zahrnula proměnné jako věk manželů a délku manželství, výsledky se nezměnily. Čistotné páry často uklízející svou domácnost měly sex nejčastěji.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků