Každý člověk přirozeně začíná být sexuálně aktivnější na jaře, kdy se probouzí nejen příroda, ale také on sám a jeho touha vrcholí v letních měsících. Proč to tak je?

Po zimě, během které se člověku nedostává dostatek vitaminů a slunečního svitu se lidé nemohou nabažit slunce, najednou jim vše připadá jaksi lepší a jednodušší, lidé okolo něj přitažlivější, což přináší rostoucí chuť na milostné hrátky.

Na podzim se tato aktivita opět snižuje. Přestože je člověk po létu ještě dostatečně nabitý energií, nevlídné podzimní počasí z něj tuto energii velmi rychle vysává. Čím dříve zapadá slunce a jsou tedy kratší dny, tím více jsou lidé unavenější a vyčerpanější a jejich sexuální aktivita klesá na minimum. Asi nejhorší je pokud lidé podlehnou podzimním chmurům.

A co tedy dělat v podzimních a zimních měsících, aby byl váš sexuální vztah spokojený a sexuální libido neztrácelo na své intenzitě?

1) Dostatek fyzické aktivity - čím více se budete pohybovat, tím více budete ve větší pohodě. Sport vám dodá tolik potřebnou vnitřní energii.

2) Relaxace - kdy jindy než na podzim je ten nejvhodnější čas na pořádnou relaxaci. Nejlepší je, pokud ji spojíte s nějakou aktivitou či celkovou očistou těla. Kromě nejrůznějších masáží a vodních lázních je vhodná relaxace formou sauny, páry, aromaterapie, muzikoterapie, EEG biofeedbacku či nejrůznějších koníčků. Relaxací může být i návštěva kosmetického salónu či kadeřnictví.

3) Kulturní a společenský život - i nový kulturní či společenský zážitek může mít vliv na váš spokojený život. Návštěva divadla, kin, koncertů či nejrůznějších párty, klubů či výborná večeře ve dvou ....

4) Podpora sexuální fantazie - právě dlouhé večery přímo vybízejí k hledání inpirace za pomocí nejrůznějších pomůcek jako jsou erotické obrázky, povídky, filmy, chaty ....

5) Afrodiziaka a doplňky stravy - nejrůznější dobrůtky či bylinky zvyšující sexuální touhu by měly být na podzim součástí jídelníčku každého z nás. Pokud dáváte přednost pilulkám či jiným doplňkům stravy, pak je nejsnadnější zajít do lékárny, kde je k mání velké množství přípravků jak pro muže tak pro ženy(Argimax pro muže, pro ženy; Clavin apod.).