Doktorka Philippa Darbreová, která se specializuje na nádorová onemocnění, dospěla na základě širokého průzkumu k závěru, že chemické složení deodorantů a jejich časté používání by měly vyvolávat znepokojení.

Studie, kterou zveřejnila v odborném periodiku Journal of Applied Toxicology, nevylučuje, že vytváření nádorů v prsou by mohlo být spojeno s následky, které zanechává používání deodorantů v hormonální úrovni. Jak k tomu s odvoláním na studii píše britský list Sunday Times, výsledky laboratorních zkoušek naznačily, že chemické složky deodorantů na bázi zirkonu a hliníku by mohly být spojeny s hormonálními dysfunkcemi.

Studie ovšem naznačuje nárůst nádorových onemocnění v prsní krajině i u mužů. Zajímavé je, že většina nádorových onemocnění bez rozdílu pohlaví byla zaznamenána v levé části prsní partie: zatímco v roce 1926 bylo zaznamenáno 31 procent takových případů, v roce 1994 to bylo již 61 procent.

Příčinou tohoto jevu by mohl být fakt, že většina lidí jsou praváci a do levého podpaží si tedy aplikují mnohem větší dávku deodorantu než levou rukou do podpaží pravého.