Ročně do karibského ostrovního státu zavítá na 80 tisíc žen středního věku z Evropy a Spojených států. Ženy tady nehledají muže na vztah, ale mladíky, kteří jim za malou úplatu a dárky věnují nadmíru pozornosti a sexuálního uspokojení, o němž si doma mohou nechat jen zdát. Mladíci s dredy na hlavě a velkým nástrojem v rozkroku jen vzdáleně připomínají rastafariánskou kulturu. Dnes se z bývalých myslitelů stali nájemní gigolové.

"Nejsem naivní. Byla jsem tam kvůli chlapům. Přijela jsem si užít sex, samozřejmě také moře a slunce, ale především sex," tvrdí Britka Karen. Jiná pětačtyřicetiletá turistka z Chicaga dodává: "Dívka, na kterou se normálně nikdo nepodívá, si tady užívá pozornosti ze všech stran. Všichni muži se jí věnují, říkají jí, jak je krásná, a skutečně po ní prahnou. V Chicagu by se to nikdy nestalo. Tady je to jako tajemství, fantazie. Pak se vrátíte spokojeně domů."

Jamajka je jednou z mnoha zemí, která vzkvétá díky sexuálnímu turismu. Místní míšenci původních obyvatel a afrických otroků jsou obdařeni krásnými těly, hustými vlasy spletenými do dredů a také velkými penisy, s nimiž umějí dle výpovědi žen "zacházet jako žádný běloch na světě".