Podle britské Společnosti pro plánování rodiny jsou hovory o velikosti penisu důležité. Většina mužů a žen však o tomto tématu otevřeně mluvit nedokáží. Přiznalo se k tomu neuvěřitelných 43 procent dotázaných. Horší je, že 64 procent z výzkumného vzorku není schopno rozebrat s partnerem sexuální selhání.

"Muži mají různé tvary a velikosti penisu a tomu je zapotřebí přizpůsobit také výběr kondomu. Lidé se ale raději kondomům vyhýbají, čímž zvyšují rizika nákazy pohlavně přenosnými chorobami. V Británii nám prudce roste počet chlamydiových zánětů a nechtěného těhotenství," varovala Toni Belfieldová ze Společnosti pro plánování rodiny.

Britové ani netuší, že existují kondomy různých velikostí lišící se délkou i šířkou. Přiznalo se k tomu 25 procent dotázaných. "Problémů je řada. Kondomy se během sexu svlékají, praskají a jsou nepříjemné. Muži si prostě neumějí vybrat pro sebe vhodný typ. Bohužel je to začarovaný kruh, jakmile k takovému selhání dojde, okamžitě ztrácejí chuť o tom hovořit a navíc se zhorší jejich sebevědomí. Končí to totálním zavržením kondomů," dodala Belfieldová.

Kondomy jsou přitom po sexuální abstinenci nejspolehlivější ochranou před pohlavně přenosnými nemocemi. Zároveň také chrání před nechtěným těhotenstvím.